Přírodovědná exkurze - Šumava (22/09/2017)

$EVEitem->title|cms_escape

V pátek 22. září  se vypravila naše škola na Šumavu, na přírodovědnou exkurzi.

První zastávkou bylo návštěvnické centum na Kvildě, kde jsme se nejprve dozvěděli  mnoho zajímavého o životě jelenů a pak už jsme směřovali k jejich výběhu. A měli jsme štěstí, neboť celé stádo jelenů bylo pohromadě, a tak jsme je mohli krásně pozorovat.

Šli jsme se také podívat do rysího výběhu. Zde jsme museli být velmi potichu. Několikrát jsme se přesvědčili o tom, že rys má opravdu výborný sluch. Když se připravoval vyjít ze svého úkrytu, stačilo, když někdo z nás se pohnul nebo něčím zašustil, a rys se opět schoval. Nakonec se nám trpělivost vyplatila, rysa jsme spatřili v celé jeho kráse.

Další naší zastávkou bylo návštěvnické centrum v Srní, kde je výběh vlků. I zde se nám podařilo vidět smečku vlků.

Exkurze se nám velmi líbila a byla vhodným doplněním  přírodovědné výuky ve škole.

Fotogalerie akcí - Základní škola